Menu:
Rychlý kontakt:
DAKO Tech.s.r.o.

Majitel:
Martin Šestina

Adresa:
Velké Kunratické 1307/16
148 00 Praha 4 

Telefon: 731 484 929 

E-mail: info@dakotech.cz
  martin.sestina@seznam.cz

Balkonový systém

Použití

Revitalizovaným panelovými rodinným domůmje určena řada výrobků pro opravy a rekonstrukce balkonů. Ucelený systém obsahuje sanační a hydroizolační hmoty a také speciální doplňkový sortiment jako je konstrukční spádová deska S-board Terrace, balkonové profily či lepicí a těsnicí pásy. Sanování balkonových konstrukcí je jednou ze základních součástí revitalizace panelových domů. Opravy jsou často potřebné také u rodinných domů a dalších objektů. Rozsah poškození bývá značný zejména u starších budov a může mít negativní vliv na statické charakteristiky a funkčnost objektu. Hlavní příčinou problémů bývá voda zatékající do konstrukce balkonu, která způsobuje korozi nedostatečně krytých železobetonových prvků. Nezanedbatelný vliv mají také mráz a mechanická poškození. Defekty se projevují odkrytou, na povrchu zkorodovanou výztuží a rozsáhlými zónami poškozeného nebo chybějícího betonu v hloubce několika desítek milimetrů. Při sanaci balkonů je nejdůležitější zabránit dalšímu zatékání vody do konstrukce. Po vyspravení a doplnění poškozených či chybějících částí betonu se provede vyspádování, hydroizolace, položení nové dlažby a oprava zábradlí. STOMIX® nabízí ucelený systém výrobků umožňující provést všechny potřebné opravy a zrekonstruovat balkon do požadované podoby.

S-board Terrace

Výrobky

Spádový klín S-board Terrace

Desky S-board Terrace se skládají z vysoce kvalitního extrudovaného polystyrenu, povrchově upraveného po obou stranách polymercementovou stěrkovou hmotou vyztuženou síťovinou ze skelných vláken. Tyto desky jsou ve tvaru klínu, který umožňuje vytvoření spádového sklonu (2 %).

BetaFIX® SF

Suchá lepicí hmota pro lepení konstrukčních desek Terrace, drenážní folie a obkladových prvků. Je flexibilní, využitelná i na méně stabilní podklady. Zvýšená adheze k lepeným hmotám. Po vytvrzení zajišťuje mrazuvzdorné slepení. Je vhodná pro velký formát dlaždic i vytápěné podlahy.

Penetrační lak EH

Vytváří zpevněnou mezivrstvu na povrchu omítek či betonu, zvláště v místech s vyššími nároky na přídržnost následné vrstvy (vysprávkové nebo reprofilační malty, povrchové úpravy, lepicí nebo štěrkové hmoty).

AlfaFORM®SCL

Spárovací hmota na cementové bázi sloužící k vyplnění spár keramických dlaždic a oblaků v interiéru a exteriéru. Maximální šíře spáry může být 5mm.

Příslušenství

  • profi balkonový (PR) hliníkový rohový 50/50
  • profi balkonový (PR) hliníkový rohový 150/50/LI>profi balkonový (PR) hliníkový rohový (2 m)
  • spojka balkonová (PR) hliníková
  • okapní plech (PR) koncovka
  • drenážní folie 10 x 1 m
  • drenážní folie 25 x 1 m
  • BUTYL páska 1,5 x 15 mm, 25 m
  • BUTYL Fleece páska 100 mm, 15 m

Doporučený postup

Před samotnou sanací balkonů a lodžií je potřeba posoudit stávající konstrukci a připravit vhodný podklad (zajištění soudržnosti, rovinnosti a ošetření navazujících konstrukcí). Takto připravený povrch se opatří penetračním nátěrem (penetrační lak EH nebo základní barva HC-4). Následuje lepení spádového klínu S-board Terrace pomocí lepicí hmoty BetaFIX®SF. Veškeré spoje balkonových desek a následné oplechování se provádí pomocí Butyl pásky. Drenážní vrstva se lepí celoplošně lepicí hmotou BetaFIX®SF. Dlažba je opět lepena hmotou BetaFIX®SF. Při konečné úpravě povrchu se doporučuje použití ukončovacích a rohových lišt. Finální spárování dlažby se provádí nejdříve dva dny po nalepení.

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.